НАКАЗ

с. Увисла

01 листопада 2022 року № 91-од

Про протидію булінгу

в закладі освіти

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03.02.2020 року за № 111/34394, листів Міністерства освіти і науки України від 29.12.2028 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству і булінгу», від 29.01.2029 № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII» та від 13.04.2020 № 1/9-207 «Роз’яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646», з метою реагування на випадки булінгу (цькування) та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти

НАКАЗУЮ:

1. Призначити відповідальною особою за проведення з учасниками освітнього процесу роботи щодо протидії булінгу (цькування) в.о. директора гімназії Довгошию М. В.

2. Відповідальній особі за проведення з учасниками освітнього процесу роботи щодо протидії булінгу (цькування) Довгошиї М. В.:

1) Довести до відома учнів Правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти (Додаток 1).

2) Невідкладно повідомляти (у строк, що не перевищує однієї доби) Головне управління Національної поліції в Тернопільській області та відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Хоростківської міської ради про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

3. Затвердити Склад комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі (Додаток 2).

4. Затвердити Права та обов’язки членів комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти (Додаток 3).

5. Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування):

1) Невідкладно повідомляти (у строк, що не перевищує однієї доби) відповідальну особу за проведення з учасниками освітнього процесу роботи щодо протидії булінгу (цькування) в.о. директора гімназії Довгошию М. В. про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

2) Організовувати засідання Комісії з розгляду булінгу упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення про булінг та завершити роботу не пізніше десяти робочих днів, надавши рекомендації класним керівникам, педагогічним працівникам та батькам з зазначенням заходів виховного впливу та свідків булінгу.

3) Забезпечити неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу, вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу на постраждалу особу, надати (за потреби) домедичну допомогу, повідомити одного з батьків осіб, які стали сторонами булінгу.

4) Керуватись у своїй роботі Порядком реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі та іншими нормативно-правовими актами.

5) Інформувати про випадок булінгу (цькування) Службу у справах дітей Хоростківської міської ради.

6. Затвердити План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти у І семестрі 2022/2023 навчального року (Додаток 4) та План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти у ІІ семестрі 2022/2023 навчального року (Додаток 5).

7. Затвердити Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в Увислівській гімназії Хоростківської міської ради та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) (Додаток 6).

8. Затвердити Зразок скарги на жорстоке поводження з дитиною у закладі освіти (Додаток 7).

9. Затвердити Алгоритм дій класного керівника Увислівської гімназії Хоростківської міської ради у випадку порушення учнями основних правил внутрішкільного розпорядку або у разі виникненні підозри щодо булінгу (цькування) у закладі освіти (Додаток 8).

10. Затвердити Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) (Додаток 9).

11. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Лисай Г. В.:

1) Забезпечити комплексний підхід у сфері запобігання та протидії булінгу (цькування) та кібербулінгу.

2) Провести інструктаж працівників закладу, здобувачів освіти, батьків щодо їх обов’язку повідомляти про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

3) Довести до відома класних керівників та педагогічних працівників План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти.

4) Проводити моніторинг ефективності впровадження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, узагальнюючи результати наказами.

5) Забезпечити надання психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які постраждали від булінгу, вчинили булінг, стали його свідками, створення моделі партнерства та підтримки між педагогічними працівниками та батьками.

6) Залучати до антибулінгової пропаганди представників правоохоронних органів, громадських організацій, презентувати кращі профілактичні заходи на веб-сайті закладу.

7) Класним керівникам та педагогічним працівникам закладу освіти систематично підвищувати кваліфікацію з питань запобігання та протидії булінгу (цькування) та виховання нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу як порушення прав людини.

12. Завідувачу господарством Ступніцькому І. В. систематично здійснювати перевірку приміщень, території закладу освіти з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними для вчинення булінгу (цькування).

13. Відповідальній за інформаційну систему управління освітою Ступніцькій М. О. оприлюднити на веб-сайті закладу:

1) Правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти.

2) Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі.

3) Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі.

4) Інформацію про відповідальну особу за проведення з учасниками освітнього процесу роботи щодо протидії булінгу (цькування).

5) Інформаційні матеріали щодо запобігання та протидії булінгу (цькування), номери телефонів «гарячих» ліній, служб підтримки, державних та недержавних організацій, куди можуть звертатися постраждалі особи.

6) Наказ по Увислівській гімназії 01.11.2022 №91 «Про протидію булінгу в закладі освіти».

14. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

В.о. директора гімназії Марія ДОВГОШИЯ

З наказом ознайомлена:

______________Галина ЛИСАЙ

______________ Любов ЦУРКЕВИЧ

______________ Віра ЦИМБАЛІСТА

______________ Наталія РОМАНІВ

______________ Віра СЛІВ’ЯК

______________ Інна ДЯЧУК

______________ Галина ГЛИНСЬКА

______________ Тетяна СТУПНІЦЬКА

______________ Ірина ХОЛОД

______________ Любов БРИГІДИР

______________ Марія СТУПНІЦЬКА

______________ Іван СТУПНІЦЬКИЙ

______________2022

Кiлькiсть переглядiв: 55

Коментарi